Français
Members in Parliament 38
October 02, 2003
Quick Link : a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
Dominic Agostino
Hamilton East
Ted Arnott
Waterloo--Wellington
Wayne Arthurs
Pickering--Ajax--Uxbridge
John R. Baird
Nepean--Carleton
Bas Balkissoon
Scarborough--Rouge River
Toby Barrett
Haldimand--Norfolk--Brant
Rick Bartolucci
Sudbury
Christopher Bentley
London West
Lorenzo Berardinetti
Scarborough Southwest
Gilles Bisson
Timmins--James Bay
Marie Bountrogianni
Hamilton Mountain
James J. Bradley
St. Catharines
Laurel C. Broten
Etobicoke--Lakeshore
Michael A. Brown
Algoma--Manitoulin
Jim Brownell
Stormont--Dundas--Charlottenburgh
Michael Bryant
St. Paul's
Donna H. Cansfield
Etobicoke Centre
David Caplan
Don Valley East
Mary Anne V. Chambers
Scarborough East
Ted Chudleigh
Halton
Marilyn Churley
Toronto--Danforth
Mike Colle
Eglinton--Lawrence
Joseph Cordiano
York South--Weston
Kim Craitor
Niagara Falls
Bruce Crozier
Essex
Alvin Curling
Scarborough--Rouge River
Bob Delaney
Mississauga West
Vic Dhillon
Brampton West--Mississauga
Caroline Di Cocco
Sarnia--Lambton
Cheri DiNovo
Parkdale--High Park
Leona Dombrowsky
Hastings--Frontenac--Lennox and Addington
Brad Duguid
Scarborough Centre
Dwight Duncan
Windsor--St. Clair
Garfield Dunlop
Simcoe North
Christine Elliott
Whitby--Ajax
Ernie Eves
Dufferin--Peel--Wellington--Grey
Jim Flaherty
Whitby--Ajax
Kevin Daniel Flynn
Oakville
Peter Fonseca
Mississauga East
John Gerretsen
Kingston and the Islands
Michael Gravelle
Thunder Bay--Superior North
Howard Hampton
Kenora--Rainy River
Ernie Hardeman
Oxford
Andrea Horwath
Hamilton East
Pat Hoy
Chatham-Kent--Essex
Tim Hudak
Erie--Lincoln
Cameron Jackson
Burlington
Linda Jeffrey
Brampton Centre
Gerard Kennedy
Parkdale--High Park
Frank Klees
Oak Ridges
Peter Kormos
Niagara Centre
Kuldip Kular
Bramalea--Gore--Malton--Springdale
Monte Kwinter
York Centre
Jean-Marc Lalonde
Glengarry--Prescott--Russell
Jeff Leal
Peterborough
Dave Levac
Brant
Lisa MacLeod
Nepean--Carleton
Rosario Marchese
Trinity--Spadina
Judy Marsales
Hamilton West
Shelley Martel
Nickel Belt
Gerry Martiniuk
Cambridge
Deborah Matthews
London North Centre
Bill Mauro
Thunder Bay--Atikokan
Dalton McGuinty
Ottawa South
Ted McMeekin
Ancaster--Dundas--Flamborough--Aldershot
Phil McNeely
Ottawa--Orléans
Madeleine Meilleur
Ottawa--Vanier
Norm Miller
Parry Sound--Muskoka
John Milloy
Kitchener Centre
Carol Mitchell
Huron--Bruce
Jennifer F. Mossop
Stoney Creek
Julia Munro
York North
Bill Murdoch
Bruce--Grey--Owen Sound
John O'Toole
Durham
David Orazietti
Sault Ste. Marie
Jerry J. Ouellette
Oshawa
Ernie Parsons
Prince Edward--Hastings
Richard Patten
Ottawa Centre
Steve Peters
Elgin--Middlesex--London
Tim Peterson
Mississauga South
Gerry Phillips
Scarborough--Agincourt
Michael Prue
Beaches--East York
Sandra Pupatello
Windsor West
Shafiq Qaadri
Etobicoke North
Mario G. Racco
Thornhill
Khalil Ramal
London--Fanshawe
David Ramsay
Timiskaming--Cochrane
Lou Rinaldi
Northumberland
Robert W. Runciman
Leeds--Grenville
Tony Ruprecht
Davenport
Liz Sandals
Guelph--Wellington
Laurie Scott
Haliburton--Victoria--Brock
Mario Sergio
York West
Monique M. Smith
Nipissing
George Smitherman
Toronto Centre--Rosedale
Greg Sorbara
Vaughan--King--Aurora
Norman W. Sterling
Lanark--Carleton
Peter Tabuns
Toronto--Danforth
Harinder S. Takhar
Mississauga Centre
Joseph N. Tascona
Barrie--Simcoe--Bradford
John Tory
Dufferin--Peel--Wellington--Grey
Maria Van Bommel
Lambton--Kent--Middlesex
Jim Watson
Ottawa West--Nepean
John Wilkinson
Perth--Middlesex
Jim Wilson
Simcoe--Grey
Elizabeth Witmer
Kitchener--Waterloo
Tony C. Wong
Markham
Kathleen O. Wynne
Don Valley West
John Yakabuski
Renfrew--Nipissing--Pembroke
David Zimmer
Willowdale