Google

 Google'i veebikataloogi spikker

Otsingukataloog

Google'i kohta


Otsi sellelt saidilt:

Google'i veebikataloogi kohta

Korduvalt küsitavad küsimused
  1. Mis on kategooria Maailm?
  2. Kuidas pääseda kataloogi ülaossa?
  3. Millal kasutada Google'i tavaveebiotsingu asemel Google'i kataloogi?
  4. Kuidas on veebileheküljed kategoorias järjestatud?
  5. Mida tähendavad horisontaalsed rohelised ribad?
  6. Mille poolest erinevad "Otsi ainult "Kategooriast""ja "Otsi veebist"?
  7. Mis on "Sugulaskategooriad"?
  8. Miks on osa kategooria nimesid poolpaksuna?
  9. Mitu veebilehekülge on kataloogis?
  10. Mis on Avatud kataloogi projekt?
  11. Kuidas saata veebilehekülge Google'i kataloogi?
Google'i veebikataloogi kohta

Google'i veebikataloog ühitab Google'i keeruka otsingutehnika Avatud kataloogi lehekülgedega kõige kasulikuma tööriista loomiseks veebist teabe otsimiseks. Peamiste edasiarenduste hulka kuuluvad:

  • Olulisuse järjestus. Google'i veebikataloog algab Avatud kataloogi vabatahtlike toimetajate valitud veebisaitide koguga. Seejärel rakendab Google saitide järjestamiseks olulisuse põhjal oma patenditud PageRanki tehnoloogiat ja muid tegureid. Iga veebilehekülje juures kuvatavad horisontaalribad näitavad Google'i arusaama lehekülje olulisusest. Selline eristav lähenemine veebisaitide järjestamisel võimaldab kvaliteetlehekülgedel ilmuda esimesena Google'i mis tahes kataloogi kategooria parimate tulemustena.

  • Nutikam otsing kataloogi kategooriatest. Google kasutab tavaveebiotsingut käivitavat täiustatud tehnoloogiat, et kataloogis loetletud lehekülgi rohkem tundma õppida. See võime laseb kasutajatel otsida kategooriatest põhjalikumalt ning toob kaasa muudest kataloogiotsingutest asjakohasemad tulemused.

  • Veebiotsingu lõiming. Google'i innovatiivne klassifikatsioonitehnoloogia ühendab Google'i tavaotsingu tulemused Google'i veebikataloogi teabega. See tehnoloogia annab kasutajatele ühe klõpsuga ligipääsu Google'i tavaotsingu tulemustele enamikule asjakohaseimatele käsitsi valitud veebilehekülgedele Google'i kataloogis.

  • Puhastatud, risustamata kasutajaliides.Google'i veebikataloog kasutab samasugust mõttetusteta kasutajasõbralikku kasutajaliidese väliskujundust, mis eristab google.ee saiti muudest otsingumootorisaitidest.
Korduvalt küsitavad küsimused

Mis on kategooria Maailm?

Kuidas pääseda kataloogi ülaossa?

    Kataloogi inglisekeelsetel aladel klõpsake lehekülje parempoolsel küljel oleva sinise riba kohal "Go to Directory Home" ("Mine kataloogi Kodu"). Kategoorias Maailm klõpsake "Directory Home (English)" ("Kataloog Kodu (inglise keel)") sektsioonist Maailm lahkumiseks ja kataloogi ülaossa naasmiseks.

Millal kasutada Google'i tavaveebiotsingu asemel Google'i kataloogi?

    Hea uudis on see, et nende vahel ei pea valima. Google'i tavaveebiotsingu tulemusi suurendab teave Google'i kataloogist. Vt toimetuslike kirjelduste lisasid ning linke Google'i kataloogi kategooriatesse mõnest otsingutulemustest. Need lisad tähendavad seda, et Google on leidnud kataloogist asjakohase teabe selle konkreetse lehekülje kohta ning toob selle teieni. Klõpsake lingile samas kategoorias sarnaste lehekülgede leidmiseks või otsige muid, tulemuslikke kategooriaid.

    Kui Google'i tavaveebiotsing on tõenäoliselt kiireim viis konkreetse asja kohta teabe otsimiseks, on Google'i kataloog iseäranis kasulik siis, kui te ei ole kindel, kuidas otsingut laiast kategooriast kitsendada. Kataloog saab aidata mõista konkreetse ala teemade seostatust ja võib soovitada otsingu läbiviimiseks kasulikke mõisteid. See saab anda ka ideid nimetatud kategooria ulatuse kohta, näiteks California ajalehtede arvu.

    Google'i kataloogimootor lubab ka otsida kategooriast pärast seda, mil olete otsustanud teid huvitava veebi alamsektsiooni osas. Niiviisi saate ainult sellesse kategooriasse puutuvad vastused. Võimalik, et soovite näiteks otsida meeskondi nimega "Cougars" ainult kataloogi koolikorvpallisektsioonist, mitte kogu veebist.

    Lõpuks võite eelistada kataloogi kasutamist ainult siis, kui soovite näha toimetaja hinnatud saite. Avatud kataloogi projektil on 20 000 vabatahtlikku toimetajat, kes vaatavad veebisaite läbi ja klassifitseerivad neid teemade järgi. Google'i otsingutehnoloogia lubab teil korrastada neid saite pigem olulisuse, mitte algustähe põhjal, mis tähendab, et teile toovad kasu nii inimlik otsustusvõime kui ka keerukas järjestusalgoritm.

PageRanki poolt järjestatud veebileheküljed

    Erinevalt muudest kataloogidest, mis suudavad veebilehekülgi ainult algustähe põhjal loendada, olenemata nende kasulikkusest, on veebileheküljed Google'i kataloogis järjestatud lähtuvalt Google'i olulisushinnangust. See tähendab seda, et mis tahes teemal kõige asjakohasemad ja hinnatuimad saidid kuvatakse loendis esimesena ... mitte ei mattu muude lehekülgede loendisse.

Mida tähendavad horisontaalsed rohelised ribad?

Kategooriaotsing vs veebiotsing

    Kui alustate Google'i kataloogimootoris otsinguga, otsitakse ainult praegusest kategooriast. See võib olla iseäranis kasulik otsingu piiramiseks teatava teema või domeeniga.

    Näiteks annab kogu veebis otsing 'lions' (lõvid) leheküljed lõvidest (loom), Lions (jalgpallimeeskond), Lions (avalik organisatsioon) ning palju muud. Kui otsite "Lions" kategooriast "Sport > jalgpall, USA > professionaalne >", näete ainult Detroit Lionsi jalgpallimeeskonnaga seotud tulemusi.

Mis on "Sugulaskategooriad"?

    Sugulaskategooriad sisaldavad veebilehekülgi, mis sarnanevad teie vaadatava kategooria omadele, kuid kataloogi muus osas. Näiteks ilmub "Viide > raamatud" sugulaslingina kategooriale "Ettevõtlus > tööstusharud > kirjastamine", sest raamatud ja kirjastamine on omavahel seotud. "Raamatud" on pandud kategooriasse "Viide" ja "Kirjastamine" kataloogi sektsiooni "Ettevõtlus", kuid te saate liikuda ühest sektsioonist teise lingil Sugulaskategooriad klõpsamisega.

Miks on osa kategooria nimesid poolpaksuna?

    Iga lehekülje suurimad alamkategooriad on loetletud poolpaksude tähtedega, mis aitavad teil kiiremini otsida kataloogi populaarseimaid kategooriaid.

Mitu veebilehekülge on kataloogis?

    Google'i kataloog sisaldab üle 1,5 miljoni Interneti-aadressi.

Mis on Avatud kataloogi projekt?

    Avatud kataloogi projekt on Netscape'i hallatav suur avalik kataloog. Seda haldavad vabatahtlikud toimetajad kogu maailmast, kes hindavad saite kataloogi hõlmamiseks. Nende toimetajate valitud leheküljed korrastatakse laiadesse kategooriatesse, mis omakorda jagunevad konkreetsemateks alamkategooriateks. Google kasutab seda hierarhiat oma kataloogi alusena.

Kuidas saata veebilehekülge Google'i kataloogi?

    Google'i kataloogis olevad veebileheküljed on valinud tuhanded vabatahtlikud toimetajad Netscape'i Avatud kataloogi projekti raames. Kui soovite saata veebilehekülge, et see kataloogi uusversioonidesse hõlmataks, võite saata veebilehekülje vahetult Avatud kataloogi, lähtuvalt suunistest siin.