Google Chrome privaatsusmärge

2. september 2008

Google'i privaatsuspõhimõtted kirjeldab, kuidas käsitleme isiklikke andmeid, kui kasutate Google'i tooteid ja teenuseid, kaasa arvatud teavet, mida te meile annate, kui kasutate Google Chrome'i. Lisaks kirjeldatakse järgmisena Google Chrome'ile spetsiifilisi privaatsuspõhimõtteid. Google teavitab teid mis tahes olulistest muudatustest selles poliitikas ning teil on alati võimalik kasutada brauserit nii, et mis tahes isiklikke andmeid Google'ile ei saadetaks, või siis lõpetada brauseri kasutamine.

Andmed, mida Google saab, kui kasutate Google Chrome'i

Te ei pea esitama mingeid isiklikke andmeid, et Google Chrome alla laadida ja seda kasutada. Kui laadite Google Chrome'i alla või kasutate seda Google’i serveritega ühenduse võtmiseks, saab Google üksnes standardsed logiandmed, kaasa arvatud teie arvuti IP-aadress ja ühe või rohkem küpsiseid. Saate konfigureerida Google Chrome'i küpsiseid Google'ile või teistele saitidele mitte saatma, nagu on kirjeldatud siin.

Lisaks saadavad mõned Google Chrome'i funktsioonid Google'ile piiratud hulgal täiendavaid andmeid:

  • Kui tipite URL-e või päringuid aadressiribale, saadetakse tipitud tähed Google'ile, nii et funktsioon Soovitus saab automaatselt soovitada termineid või URL-e, mida võib-olla otsite. Kui soostute kasutusstatistikat Google'iga jagama ja aktsepteerite soovitatud päringu või URL-i, saadab Google Chrome selle teabe ka Google'ile. Saate selle funktsiooni keelata nii, nagu on kirjeldatud siin.
  • Kui navigeerite URL-ini, mida pole olemas, võib Google Chrome saata URL-i Google'ile, et saaksime aidata teil leida otsitav URL. Saate selle funktsiooni keelata nii, nagu on kirjeldatud siin.  
  • Google Chrome'i turvalise sirvimise funktsioon SafeBrowsing võtab regulaarselt Google'i serveritega ühendust, et alla laadida viimane tuntud andmepüügi ja pahavara saitide loend. Lisaks: kui külastate saiti, mis võib olla andmepüügi või pahavara sait, saadab teie brauser Google'ile saidi URL-ist hakitud osalise koopia, et saaksime ohtlikust URL-ist rohkem teavet saata. Google ei saa selle teabe põhjal määrata tegelikku külastatavat URL-i. Lisateavet selle funktsiooni töötamise kohta leiate siit.
  • Teie Google Chrome'i eksemplar sisaldab üht või enamat kordumatu rakenduse numbrit. Need numbrid ja teave brauseri (nt versiooni number, keel) installeerimise kohta saadetakse Google'ile, kui selle esimest korda installite ja seda kasutate ning kui Google Chrome automaatselt värskendusi kontrollib. Kui lubasite kasutusstatistika ja veaaruannete saatmise Google'ile, saadab brauser selle teabe meile koos kordumatu rakenduse numbriga. Veaaruanded võivad sisaldada teavet, mis on pärit tõrke esinemise ajal töös olnud failidest, rakendustest ja teenustest.  Kasutame veaaruandeid mis tahes brauseriga seotud probleemide diagnoosimiseks ja parandamiseks.
  • Võite valida Google'i oma otsingumootoriks, kasutades Google Chrome'i, ning samuti võite Google Chrome'i kasutades pääseda juurde teistele Google'i teenustele, nt Gmailile. Gmaili või teiste teenuste Privaatsuspõhimõtted kehtivad siis, kui neid teenuseid kasutate, hoolimata sellest, millist brauserit kasutate.  Google Chrome'i kasutamine Google'i teenustega ühendamiseks ei sunni Google'it võtma vastu mingeid konkreetseid või täiendavaid isiklikult teid tuvastavaid andmeid. 

Andmed, mida veebisaidi operaatorid saavad, kui külastate saiti, kasutades Google Chrome'i

Saidid, mida Google Chrome'i kasutades külastate, saavad automaatselt standardse logiteabe, mis on sarnane sellele, mida saab Google. Need saidid võivad seada oma küpsised teie arvutisse. Saate piirata küpsiseid, seadistades oma eelistused Google Chrome'i menüüs Valikud. Kui kasutate Google Chrome'i inkognito-režiimis, ei edasta see eelnevalt olemasolevaid küpsiseid teie külastatavatele saitidele. Saidid võivad talletada uusi küpsiseid teie arvutisse, kui olete inkognito-režiimis. Need küpsised talletatakse ajutiselt ning edastatakse saitidele, kuni olete inkognito-režiimis. Need kustutatakse, kui sulgete brauseri või pöördute tagasi tavalisse sirvimisrežiimi.

Andmed, mis on salvestatakse teie arvutisse, kui kasutate Google Chrome'i

Google Chrome salvestab·kasulikke andmeid teie sirvimisajaloo kohta teie arvutisse. See sisaldab järgmist:

  • Põhilist sirvimisajaloo teavet: nende lehekülgede URL-id, mida külastate, nende lehekülgede teksti vahemälu fail ning mõnede IP-aadresside loend, mis on lingitud lehekülgedelt, mida külastate.
  • Pildid enamikest piltidest, mida külastate (välja arvatud turvalised leheküljed, millel on “https” veebiaadressid, nt mõned pankade kodulehed)
  • Küpsised, mille talletasid teie arvutisse teie külastatavad veebisaidid
  • Veebisaitidelt tehtud allalaadimiste register

Saate kustutada kõik selle ajaloo osad mis tahes ajal, nagu on kirjeldatud jaotises KKK

Saate samuti piirata teavet, mida Google Chrome teie arvutisse salvestab, kasutades inkognito-režiimi. Selles režiimis ei talleta brauser põhilisi sirvimisajaloo andmeid, nt URL-e, vahemällu salvestatud lehekülgede teksti või teie külastatud veebisaitidega lingitud lehekülgede IP-aadresse. See ei salvesta pilte lehekülgedest, mida külastate ega pea registrit teie allalaadimiste kohta. (Neid andmeid võidakse siiski talletada mujale teie arvutis.)  Uusi küpsiseid, mis on võetud vastu inkognito-režiimis, ei salvestata pärast seda, kui sulgete brauseri või pöördute tagasi tavalisse sirvimisrežiimi. Näete, millal olete inkognito-režiimis, kuna ikoon tundmatu ilmub teie brauseri ülemisse vasakusse nurka; mõningatel juhtudel võib teie brauseriakna serv värvi muuta.

Kui teete oma brauseri konfiguratsioonis muudatusi, nt tähistate veebilehe järjehoidjaga või muudate oma sätteid, salvestatakse ka need andmed. Neid muudatusi inkognito-režiim ei mõjuta.

Saate valida, et Google Chrome salvestaks konkreetsete veebisaitide puhul teie paroolid. Salvestatud paroole saab vaadata üle dialoogiakna Valikud vahekaardil Pisimuudatused.

Kasutusvõimalused

Teavet, mida Google saab, kui kasutate Google Chrome'i, töödeldakse selleks, et Google Chrome'i ja teisi Google'i teenuseid käigus hoida ja paremaks muuta. Andmed, mida teised veebisaitide operaatorid saavad, kuuluvad nende veebisaitide privaatsuspõhimõtete alla. Google Chrome talletab andmeid teie arvutisse, et parandada brauseri jõudlust ning pakkuda teile erinevaid funktsioone, nt valikuvõimalust vaadata üle pilte lehekülgedest, mida külastasite.

Lisateavet

Google peab kinni USA Safe Harbor privaatsuspõhimõtetest. Lisateavet USA Safe Harbor raamistiku või meie registreerimise kohta vt Kaubandusministeeriumi veebisaidilt.

Lisateave Google Chrome'i kohta on saadaval siin.

Lisateavet meie privaatsuspõhimõtete kohta vt jaotisest täielikud privaatsuspõhimõtted. Kui teil on täiendavaid küsimusi, võtke meiega mis tahes ajal ühendust. Või kirjutage

Privacy Matters
c/o Google Inc.
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View CA 94043 (USA)